Porslin Kina

Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅL, ASSIETT, SKÅL MED LOCK, 3 dlr., porslin, Kina, 1900-talets början, dekor av bambu i emaljfärger samt järnoxid, kalligrafi med sigill, diameter ca 9-19 cm

Smärre slitage

615559

2019-02-19