Tallrik Clobbered 1700-tal
Closed
2019-02-19
615590
| Sold for | 350 SEK |
| Estimate | 1 000 SEK |
TALLRIK, porslin, Kina, sen Qianlong (1736-1795), "clobbered", dekor av blommor i underglasyrblått, järnoxid samt emaljfärger, brättet med rutbård, diameter ca 23 cm
Nagg, slitage