Rörstrand Grön Ann servis
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RÖRSTRAND, "Grön Anna", matservis, ca 94 dlr, bestående av: 19 mattallrikar (diam 23,5 cm), 17 djupa tallrikar (diam 20,5 cm), 16 efterrättstallrikar (diam 20,5 cm), 17 assietter (diam 18 cm), 9 tekoppar med fat, 3 kaffekoppar med fat, 3 serveringsfat (längd 28-34 cm), 2 serveringsskålar (längd 24 cm), 2 skålar (diam 18,5 cm), 1 ytterfoder (diam 15 cm), 2 såsskålar, karott med lock och 2 tillbringare
Smärre slitage, mindre krackleringar och missfärgningar, 1 mattallrik med nagg och 1 med spricka, 1 efterrättstallrik med nagg, 2 assietter med nagg , 1 tekopp med spricka
615640
2019-02-19