Rörstrand Grön Ann servis

Rörstrand Grön Ann servis
Rörstrand Grön Ann servis
Rörstrand Grön Ann servis
Rörstrand Grön Ann servis
Rörstrand Grön Ann servis
Rörstrand Grön Ann servis
Rörstrand Grön Ann servis
Rörstrand Grön Ann servis
Rörstrand Grön Ann servis
Rörstrand Grön Ann servis
Rörstrand Grön Ann servis
Rörstrand Grön Ann servis

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

RÖRSTRAND, "Grön Anna", matservis, ca 94 dlr, bestående av: 19 mattallrikar (diam 23,5 cm), 17 djupa tallrikar (diam 20,5 cm), 16 efterrättstallrikar (diam 20,5 cm), 17 assietter (diam 18 cm), 9 tekoppar med fat, 3 kaffekoppar med fat, 3 serveringsfat (längd 28-34 cm), 2 serveringsskålar (längd 24 cm), 2 skålar (diam 18,5 cm), 1 ytterfoder (diam 15 cm), 2 såsskålar, karott med lock och 2 tillbringare

Smärre slitage, mindre krackleringar och missfärgningar, 1 mattallrik med nagg och 1 med spricka, 1 efterrättstallrik med nagg, 2 assietter med nagg , 1 tekopp med spricka

615640

2019-02-19