Kunglig Dansk samt Bing och Gröndahl figuriner
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 000 SEK
KUNGLIG DANSK samt BING och GRÖNDAHL, figuriner, 3 st., porslin, Danmark, 1940/60-tal, bestående av: en flicka i folkdräkt (1251), en pokje som gör träsnideri (905) och en pokje som drinkar, polykromt bemålade, höjd ca 14-20 cm
Smärre slitage
615676
2019-02-20