Tallrikar 1700-tal

Tallrikar 1700-tal
Tallrikar 1700-tal
Tallrikar 1700-tal
Tallrikar 1700-tal
Tallrikar 1700-tal
Tallrikar 1700-tal

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TALLRIKAR, 2 st, Kina, 1700-tal, Qianlong (1736-1795) respektive Yongzheng (1723-1735), med polykromt dekor av trädgård motiv, diameter ca 21.5 och 23 cm

En tallrik med en spricka och några mindre nagg, slitage

615680

2019-02-20