Buffé England sekelskiftet 1900
Klubbat för:
2 000 SEK
3 000 SEK
BUFFÈ, tidigt 1900-tal, England, mahogny, skuren dekor med bladverk och blomster, underdel med skåp och lådor, bakomliggande hyllplan, spegel med balustrar, beslag i mässing, höjd 200 cm, bredd 145 cm, djup 56 cm
Bruksslitage, något anlupen spegel, sprickor i trä
615682
2019-02-20