Skulptur Kina brons

Skulptur Kina brons
Skulptur Kina brons
Skulptur Kina brons
Skulptur Kina brons
Skulptur Kina brons
Skulptur Kina brons
Skulptur Kina brons
Skulptur Kina brons
Skulptur Kina brons
Skulptur Kina brons
Skulptur Kina brons
Skulptur Kina brons

Klubbat för:

52 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SKULPTUR, brons, Kina, Ming (1368-1644), i form av ämbetsman, sittande ställning, mörkpatinerad, total höjd ca 25 cm, träsockel medföljer

PROVENIENS: Alice Ehrenborg, Kråks Herrgård, Västergötland

Smärre avslag, bristning, slitage

615721

2019-02-19