Tedosa Kina 1700-tal Famille rose

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TEDOSA, porslin, Kina, Yongzheng (1723-1735), mandarinporslin, dekor av kartusch med figurscen på terrass i emaljfärger, järnoxid samt sepia, detaljer i guld, foten med slinga i relief, höjd ca 12 cm

Lagningar, locket ej tillhörande

615725

2019-02-20