Anders Pehrson bordslampa

Anders Pehrson bordslampa
Anders Pehrson bordslampa
Anders Pehrson bordslampa
Anders Pehrson bordslampa
Anders Pehrson bordslampa
Anders Pehrson bordslampa
Anders Pehrson bordslampa
Anders Pehrson bordslampa
Anders Pehrson bordslampa
Anders Pehrson bordslampa
Anders Pehrson bordslampa
Anders Pehrson bordslampa

Klubbat för:

2 200 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

ANDERS PEHRSON, "Bumling", bordslampa, 1900-talets andra hälft, Ateljé Lyktan, stomme och skärm i gulmetall, knapp i mässing, raster i akrylplast, framställd för den Amerikanska marknaden, höjd ca 58 cm

Detta föremål ingår i tema-auktionen "Light Up the Dark"

Zustandsbeschreibung

Amerikansk nätanslutning, bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

615751

2019-02-22