Bestickset barockstil
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
1 000 SEK
BESTICK, 2 dlr, silver, 1700-tal, barockstil, gjuten dekor i form av olika figurer såsom tupp, dödskalle och blommor, knivblad av stål, gaffeln delvis förgylld, längsta längd ca 16,5 cm
Knivblad med viss korrosion
615779
2019-02-19