Grythyttan karmstolar

Grythyttan karmstolar
Grythyttan karmstolar
Grythyttan karmstolar
Grythyttan karmstolar
Grythyttan karmstolar
Grythyttan karmstolar
Grythyttan karmstolar
Grythyttan karmstolar
Grythyttan karmstolar
Grythyttan karmstolar

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ARTUR LINDQVIST, "Modell A2", karmstolar, 4 st, Grythyttan, 1900-talets andra hälft, ursprungligen formgivna till Stockholmsutställningen 1930, stommar i grönlackerat fjäderstål och brunmålade träribbor, brickmärkta, sitthöjd 42 cm

Kraftigt slitage

615785

2019-02-19