Bertil Vallien skål Boda sent 1960-tal
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BERTIL VALLIEN (född 1938), skål, Boda, sent 1960-tal, dekor av spiraler och cirklar i blått överfång mot matterad fond, signerad Boda Åfors V 192:190 B. Vallien och det s k Ikarosmärket, även etikettmärkt, höjd ca 18, diameter 19,5 cm
För konditionsrapport kontakta andreas.knutsson@auktionsverket.se
615864
2019-03-10