Bertil Vallien skål Boda sent 1960-tal

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BERTIL VALLIEN (född 1938), skål, Boda, sent 1960-tal, dekor av spiraler och cirklar i blått överfång mot matterad fond, signerad Boda Åfors V 192:190 B. Vallien och det s k Ikarosmärket, även etikettmärkt, höjd ca 18, diameter 19,5 cm

För konditionsrapport kontakta andreas.knutsson@auktionsverket.se

615864

2019-03-10