Aimo Okkolin skål "Näckros", Riihimäen Lasi Oy

Aimo Okkolin skål
Aimo Okkolin skål
Aimo Okkolin skål
Aimo Okkolin skål
Aimo Okkolin skål
Aimo Okkolin skål
Aimo Okkolin skål
Aimo Okkolin skål
Aimo Okkolin skål
Aimo Okkolin skål
Aimo Okkolin skål
Aimo Okkolin skål

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

3 000 SEK

AIMO OKKOLIN, skål "Näckros" / "Lumpeenkukka" , 1960-/70-tal, fasettslipad cerium-gul kristall, signerad Aimo Okkolin Riihimäen Lasi Oy, höjd 10, diameter 14,5 cm

För konditionsrapport kontakta andreas.knutsson@auktionsverket.se

615865

2019-03-10