Ingrid Atterberg ´´Star´´ serien

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

INGRID ATTERBERG, ur ´´Star´´ och ´´Ingrid´´, serien, 12 st, Uppsala Ekeby, stengods, inklusive: 2 muggar, 2 vaser, 2 skåler, 1 fat, 1 skål på fot, 1 större fat, 2 tekoppar och fat och 1 sockerskål, märkta undertill, längd ca 31 cm

1 mugg, 1 tekopp, 1 skål, 1 sockerskål med nagg, bruksslitage

615960

2019-02-21