Skålfat med förgylld dekor

Skålfat med förgylld dekor
Skålfat med förgylld dekor
Skålfat med förgylld dekor
Skålfat med förgylld dekor
Skålfat med förgylld dekor
Skålfat med förgylld dekor

Klubbat för:

400 SEK

1 800 SEK

SKÅLFAT, 2 st, 1800-talets andra hälft, sannolikt Tyskland, porslin med förylld relief dekor av frukter och blommor, diameter ca 27 cm

Bruksslitage, en skålfat med en mindre nagg på undersidan av kanten, förlust av förgyllning

616091

2019-02-25