Skålfat med förgylld dekor
Klubbat för:
400 SEK
1 800 SEK
SKÅLFAT, 2 st, 1800-talets andra hälft, sannolikt Tyskland, porslin med förylld relief dekor av frukter och blommor, diameter ca 27 cm
Bruksslitage, en skålfat med en mindre nagg på undersidan av kanten, förlust av förgyllning
616091
2019-02-25