Väska

Väska
Väska
Väska
Väska
Väska
Väska
Väska
Väska
Väska
Väska
Väska
Väska

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RESVÄSKA, 1800-talets slut/ 1900-talets början, i svart skinn med silver bricka stämplad, Borgila, Stockholm, 1946, utrustad med bl at: en dosa, slipad glas med silver lock, C G Hallberg, Stockholm, 1886, en dosa, glas med silver lock, GAB, Stockholm, 1896, 2 glas flaskor med silver lock, A Dragsted, Copenhagen, 1920, en flask silver lock, London, 1904, ca 36, 52x17 cm

Några mindre nagg, slitage, repor, några delar saknas, nyckel saknas

616097

2019-02-25