Matservis Johnson Bros model Fish
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOHNSON BROS, ´´Fish´´, matservis, 21 dlr, England, 1900-talets andra hälft, flintgods, polykrom dekor av fiskar, bestående av: 15 mattallrikar, uppläggningsfat, 2 skålar, terrin med lock, samt 2 såsbåtar
Repor, slitage, 1 st tallrik samt uppläggningsfat med nagg
616132
2019-02-26