Matservis Johnson Bros model Fish

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

JOHNSON BROS, ´´Fish´´, matservis, 21 dlr, England, 1900-talets andra hälft, flintgods, polykrom dekor av fiskar, bestående av: 15 mattallrikar, uppläggningsfat, 2 skålar, terrin med lock, samt 2 såsbåtar

Repor, slitage, 1 st tallrik samt uppläggningsfat med nagg

616132

2019-02-26