Böcker

Böcker
Böcker
Böcker
Böcker
Böcker
Böcker
Böcker
Böcker

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BÖCKER, Varia, 20 st, Cervantes Don Quijote, första svenska översättningen, del 2 (dublett) och 4, 1818-19, samtida hlfr band, Q Curtii Rufi, Libri historici de X. Alexandri Magni, 1809, samtida hlfr band, Jan Erik Gers, Afhandling om Trädes-åker-jord, 1805, hft, bibliska berättelser, 2 1828 och 1829, samtida hlfr band, Eleof Jedeur, Witterhetsförsök, 1825, samtida hlfr, band, Cicero De Officiis, 1813 samt 1830, hft samt samtida hlfr band, Magnus Lehnberg, Predikningar, 1809, samtida hlfr band, Lärobok i Geografien, tidigt 1800-tal, hft, Några anteckningar om och af General von Döbeln, 1856, hft, C A Adlersparre, 1809 revolution och dess män, första delen, 1849hft, Madame de Genlis, Alphonsine, 1806, samtida klotband, särtryck, Convention.... 1794Esaias Tegnér Fritjofs saga, femtonde upplagan, Ordbok i Svenska språket,1850

Häftade böcker med spruckna ryggar, lösa i ibindningarna, slitage, påskrifter, veck och fläckar, ej genomgångna

616156

2019-02-19