Samovar nysilver

Samovar nysilver
Samovar nysilver
Samovar nysilver
Samovar nysilver
Samovar nysilver
Samovar nysilver
Samovar nysilver
Samovar nysilver
Samovar nysilver
Samovar nysilver
Samovar nysilver
Samovar nysilver
Samovar nysilver
Samovar nysilver
Samovar nysilver
Samovar nysilver
Samovar nysilver
Samovar nysilver

Klubbat för:

70 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SAMOVAR, 1900-talets början, Ryssland/Polen, stomme i nysilver, med hänklar, dekor av girlander och pelare, stämplad B. Henneberg Warsawa, höjd ca 54 cm

Åldersrelaterat slitage, beläggningar, buckla

616198

2019-02-21