Samovar nysilver
Klubbat för:
70 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SAMOVAR, 1900-talets början, Ryssland/Polen, stomme i nysilver, med hänklar, dekor av girlander och pelare, stämplad B. Henneberg Warsawa, höjd ca 54 cm
Åldersrelaterat slitage, beläggningar, buckla
616198
2019-02-21