Oiva Toikka vas för Nuutajärvi Notsjö
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
OIVA TOIKKA (född 1931) vas, Nuutajärvi Notsjö 1980-tal, gråtonad glasmassa, sidenmatt yta, signerad Oiva Toikka Nuutajärvi Notsjö, höjd ca 13 cm
Ingår i temaauktion Modern keramik & Konstglas
616289
2019-04-14