Oiva Toikka vas för Nuutajärvi Notsjö

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

OIVA TOIKKA (född 1931) vas, Nuutajärvi Notsjö 1980-tal, gråtonad glasmassa, sidenmatt yta, signerad Oiva Toikka Nuutajärvi Notsjö, höjd ca 13 cm

Ingår i temaauktion Modern keramik & Konstglas

616289

2019-04-14