Carl-Harry vas Stålhane för Designhuset
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE (1920-1990), vas, stengods, Designhuset 1980-tal, kavlad, delvis bemålad, glaserad i ljusa och oxblodsfärgade toner, signerad CH Stålhane X15, höjd ca 7,5 cm
Ingår i temaauktion Modern keramik & Konstglas
Krackelyr
616290
2019-04-14