Anders & Bess Wissler bonbonjär egen verkstad
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ANDERS & BESS WISSLER, bonbonjär, 1914, starkeldsfajans, egen verkstad i Mariefred, glaserad i gulbrunt, signerad med stege W 10 1914, höjd ca 8 cm
Ingår i temaauktion Modern keramik & Konstglas
Lockets innerkant med smärre nagg
616291
2019-04-14