Anders & Bess Wissler bonbonjär egen verkstad

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ANDERS & BESS WISSLER, bonbonjär, 1914, starkeldsfajans, egen verkstad i Mariefred, glaserad i gulbrunt, signerad med stege W 10 1914, höjd ca 8 cm

Ingår i temaauktion Modern keramik & Konstglas

Lockets innerkant med smärre nagg

616291

2019-04-14