Eva Englund skål för Pukeberg

Eva Englund skål för Pukeberg
Eva Englund skål för Pukeberg
Eva Englund skål för Pukeberg
Eva Englund skål för Pukeberg
Eva Englund skål för Pukeberg
Eva Englund skål för Pukeberg

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

EVA ENGLUND (1937-1998), skål, Pukeberg 1971, underfång i grågrönt, signerad design Eva Englund 1971, höjd ca 6, diameter ca 19 cm

Ingår i temaauktion Modern keramik & Konstglas

Ett mikronagg i kanten

616293

2019-04-14