Officersvärja 1800-tal
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VÄRJA, officer, 1800-tal, eneggad klinga med skålning, fäste av förgylld mässing, kavel lindad med mässingstråd, knopp åttakantig, klinga längd 77 cm, total längd 90,5 cm
Balja saknas, märke på klinga slitet (oläsligt), klinga med fläckar
616363
2019-02-25