Sekelskiftesspegel

Sekelskiftesspegel
Sekelskiftesspegel
Sekelskiftesspegel
Sekelskiftesspegel
Sekelskiftesspegel
Sekelskiftesspegel
Sekelskiftesspegel
Sekelskiftesspegel
Sekelskiftesspegel
Sekelskiftesspegel

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SPEGEL, sekelskifte 1800-/1900-tal, blandstil med klassicerande och rokokoelement, förgylld, centralt fasettslipat spegelglas flankerad av mindre speglar på sidorna, med 2 ljusfästen i mässing, ca 69x62 cm

Bakstycket utbytt, ljusarmarna med vaxrester, åldersrelaterat slitage

616486

2019-02-21