Upsala Ekeby keramikföremål
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
UPSALA EKEBY, keramikföremål, 5 st, 1930-tal, bestående av (3) vaser, hänkelvas samt. fat, samtliga glaserat lergods, samtliga stämplade Ekeby, vasernas höjd ca 19-22 , hänkelvasens höjd 15, fatets diameter 26 cm
Glasyrdefekter, fläckar och smuts
616517
2019-02-21