Tekanna rechaud kaffekanna grädd och socker silver

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

TEKANNA med rechaud, TEKANNA, KAFFEKANNA, SOCKERSKÅL, GRÄDDKANNA, silver, empirestil, godronerad dekor, stämplade C G Hallberg 1895, rechaun höjd 35 cm, totalvikt 3220 g

Liv med monogram, brännare saknas, mindre bucklor

616564

2019-02-20