Le Courbusier ´´LC7´´ snurrfåtölj

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LE COURBUSIER, "LC7" snurrfåtölj, modellen formgiven 1928, Cassina, lackat stål med ljusbrunt skinnklädsel, märkt Cassina LC7 No 20540, sitthöjd ca 49 cm

Lagningar till basen av armarna de skruvarna är senare, bruksslitage, märken, repor

616747

2019-02-21