Lockurnor Kina
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LOCKURNOR, 2 st., porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, polykrom dekor i emaljfärger, järnoxid samt sepia, en med märke i botten, höjd ca 17-18 cm
Lockurnan med gallerkant med mynningsnagg
616781
2019-02-21