Ljusstakar empire
Klubbat för:
15 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, parisarbeten i empire, matterad och polerad brännförgylld brons, fotplatta med bladstav, tassfötter, oktogonal pelare, klotformad ljuspipa med godronnerad botten, lösa manschetter, höjd 26,5 cm
För konditionsrapport kontakta markus.anderzon@auktionsverket.se
Slitage
616921
2019-03-10