Bordslampor Restauration Frankrike

Såld för:

39 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

BORDSLAMPOR, ett par, Restauration, Frankrike, brännförgylld brons, fyrkantig bas, postament med dekor av lagerkransar, balusterformad pelare med dekor av växtornamentik, höjd 68 cm

För konditionsrapport kontakta markus.anderzon@auktionsverket.se

Slitage, fotplattor omförgyllda, konveterade rovoljelampor

616923

2019-03-10