Württembergische Metallwarenfabrik bålskål

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK, bålskål, tidigt 1900-tal, stomme och lock i nysilver, lös insatsskål i klarglas, undertill stämplad "WMFB", locket med gravyr "Till Anna på 50-årsdagen", höjd ca 31 cm

Smärre åldersrelaterat slitage

616951

2019-02-22