Sockerskål senempire
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOCKERSKÅL, silver, senempire, Gustav Möllenborg (verksam 1823-1850) Stockholm 1838, skål på fot, hänklar, dekor i gotisk stil med akantusblad, höjd 25 cm, vikt ca 798 g
Proveniens: Rosendal slott
Smärre slitage
617028
2019-02-28