Sockerskål senempire

Sockerskål senempire
Sockerskål senempire
Sockerskål senempire
Sockerskål senempire
Sockerskål senempire
Sockerskål senempire
Sockerskål senempire
Sockerskål senempire
Sockerskål senempire
Sockerskål senempire

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SOCKERSKÅL, silver, senempire, Gustav Möllenborg (verksam 1823-1850) Stockholm 1838, skål på fot, hänklar, dekor i gotisk stil med akantusblad, höjd 25 cm, vikt ca 798 g

Proveniens: Rosendal slott

Smärre slitage

617028

2019-02-28