Axel Fridell akvarell
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AXEL FRIDELL (1894-1935): Sittande man, akvarell på papper, 22x15 cm
PROVENIENS
Gåva från konstnärens hustru Ingrid Fridell till författaren Karl Haskel i samband med utgivningen av boken Axel Fridell Bilder 2
LITTERATUR
Karl Haskel, Axel Fridell Bilder 2, avbildad på sidan XXX
617076
2019-02-25