Axel Fridell akvarell

Axel Fridell akvarell
Axel Fridell akvarell

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

AXEL FRIDELL (1894-1935): Sittande man, akvarell på papper, 22x15 cm

PROVENIENS
Gåva från konstnärens hustru Ingrid Fridell till författaren Karl Haskel i samband med utgivningen av boken Axel Fridell Bilder 2

LITTERATUR
Karl Haskel, Axel Fridell Bilder 2, avbildad på sidan XXX

617076

2019-02-25