Urnor empire

Urnor empire
Urnor empire
Urnor empire
Urnor empire
Urnor empire
Urnor empire
Urnor empire
Urnor empire
Urnor empire
Urnor empire

Klubbat för:

2 600 SEK

3 000 SEK

URNOR, 1 par, empire, 1800-talets första hälft, porslin, med uppsvängda hänklar, förgyllda samt landskap och figurdekor, höjd ca 25 cm

Bruksslitage, spricka vid mynning, nätt dekor samt förgyllning

617100

2019-02-22