Offect matgrupp
Klubbat för:
3 800 SEK
Arviointi
3 000 SEK
Kuvaus
CLAESSON KOIVISTO RUNE, "Cornflake", matgrupp, 2000-tal, Offect, 7 dlr bestående av bord samt. 6 stolar, stolarna med förkromade underreden, formböjda vitlackerade stommar, bordet med förkromat underrede, skiva i skiktlimmad björkplywood med vitlaminerad topp, etikettmärkta, stolarnas sitthöjd 46 cm, bordets höjd ca 71 cm, skivans mått ca 220x110 cm
Detta föremål ingår i tema-auktionerna "Möbeldesign" och "Scandinavian Design"
Kuntoraportti
Bruksslitage
617311
Päivämäärä:
2019-02-27