Kinesisk teburk

Kinesisk teburk
Kinesisk teburk
Kinesisk teburk
Kinesisk teburk
Kinesisk teburk
Kinesisk teburk
Kinesisk teburk
Kinesisk teburk
Kinesisk teburk
Kinesisk teburk

Klubbat för:

100 EUR

Utropspris

200 EUR

TEBURK, lackarbete, Kina sent 1800-tal,
miniatyrmålning i guld, innaföt tennburk med lock, höjd 20,5 cm.

Åldersrelaterat slitage, sprickor, bucklor, nycklel saknas

617475

2019-02-28