Kruthorn 1700-tal

Kruthorn 1700-tal
Kruthorn 1700-tal
Kruthorn 1700-tal
Kruthorn 1700-tal
Kruthorn 1700-tal
Kruthorn 1700-tal
Kruthorn 1700-tal
Kruthorn 1700-tal

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KRUTHORN, 1700-talets början, formpressat kohorn, botten och kork av trä, graverad dekor i form av fläta, fågel och bäver samt ägarinitialer (AIS) , daterat 1735, längd ca 22 cm

617477

2019-05-26