Bägare Carl Lemon d ä

Bägare Carl Lemon d ä
Bägare Carl Lemon d ä
Bägare Carl Lemon d ä
Bägare Carl Lemon d ä
Bägare Carl Lemon d ä
Bägare Carl Lemon d ä
Bägare Carl Lemon d ä
Bägare Carl Lemon d ä
Bägare Carl Lemon d ä
Bägare Carl Lemon d ä

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BÄGARE, silver, Carl Lemon d ä (verksam 1729-1768), stämplad Uppsala 1736, graverad samt senare punsad dekor, höjd ca 9,5, vikt ca 81 g

Bucklor och ytskador, spår av invändig förgyllning

617519

2019-02-22