Bägare Carl Lemon d ä
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÄGARE, silver, Carl Lemon d ä (verksam 1729-1768), stämplad Uppsala 1736, graverad samt senare punsad dekor, höjd ca 9,5, vikt ca 81 g
Bucklor och ytskador, spår av invändig förgyllning
617519
2019-02-22