Servisglas grogglas och plunta
Klubbat för:
1 600 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
PLUNTA, 1800-tal, GROGGLAS, 4 st., CHAMPAGNESSKÅLAR, 9 st., och GLASSERVISDELAR, 1900-talets första hälft, bestående av: 9 rödvinsglas, 4 vitvinsglas, 4 dricksglas, 3 snapsglas, 3 starkvinsglas, 11 selterglas
Zustandsbeschreibung
Bruksslitage
617605
2019-02-25