Servisglas grogglas och plunta

Klubbat för:

1 600 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

PLUNTA, 1800-tal, GROGGLAS, 4 st., CHAMPAGNESSKÅLAR, 9 st., och GLASSERVISDELAR, 1900-talets första hälft, bestående av: 9 rödvinsglas, 4 vitvinsglas, 4 dricksglas, 3 snapsglas, 3 starkvinsglas, 11 selterglas

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage

617605

2019-02-25