Henrik Allert etsning
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 000 SEK
HENRIK ALLERT (född 1937): Figurkomposition, signerad Henrik Allert, 79/150, torrnål och akvatint, motivmått ca 29,5 x 24,5 cm
PROVENIENS: À tergo dedikation från konstnären till Stig Fogelmarck (1916-2006), bl a överintendent och chef för Kungliga husgerådskammaren
617645
2019-02-23