Henrik Allert etsning

Henrik Allert etsning
Henrik Allert etsning
Henrik Allert etsning
Henrik Allert etsning

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 000 SEK

HENRIK ALLERT (född 1937): Figurkomposition, signerad Henrik Allert, 79/150, torrnål och akvatint, motivmått ca 29,5 x 24,5 cm

PROVENIENS: À tergo dedikation från konstnären till Stig Fogelmarck (1916-2006), bl a överintendent och chef för Kungliga husgerådskammaren

617645

2019-02-23