Nils Emil Lundström vas Rörstrand Jugend

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

NILS EMIL LUNDSTRÖM (1865-1960), vas, porslin, Rörstrand, jugend, kalebassformad, dekor i relief av stiliserad vallmo, polykromt bemålad i underglasyr, monogramsignerad samt märkt 752 Rörstrand, höjd ca 28 cm

Smärre nagg

617651

2019-02-23