Nils Emil Lundström vas Rörstrand Jugend
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
NILS EMIL LUNDSTRÖM (1865-1960), vas, porslin, Rörstrand, jugend, kalebassformad, dekor i relief av stiliserad vallmo, polykromt bemålad i underglasyr, monogramsignerad samt märkt 752 Rörstrand, höjd ca 28 cm
Smärre nagg
617651
2019-02-23