Matkärl Kina

Matkärl Kina
Matkärl Kina
Matkärl Kina
Matkärl Kina
Matkärl Kina
Matkärl Kina
Matkärl Kina
Matkärl Kina

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MATKÄRL, keramik, Kina, 18/1900-tal, rund form, krackelyr, dekvis grön glasyr, med hänkel, diameter ca 23, höjd ca 11 exkl. hänkel

Mynningen med mindre spricka

617667

2019-02-23