Silver smycken

Silver smycken
Silver smycken
Silver smycken
Silver smycken
Silver smycken
Silver smycken
Silver smycken
Silver smycken
Silver smycken
Silver smycken
Silver smycken
Silver smycken
Silver smycken
Silver smycken

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SILVER SMYCKEN, 6 st, bestående av: collier prytt med korall samt blå pastesten, armband i filigranarbete med blå pastesten scarabé, brosch i form av en tusensköna, Michelsen, Stockholm, 1953, brosch, rosettformad, Alton Guldvaru, Falköping, 1949, brosch med blå pasteste samt brosch med markasiter, collierslängd ca 65 cm, armbandslängd ca 16.5 cm, broscherslängd ca 3.2-5 cm, totalvikt ca 159 g

Slitage, anlöpning, ställvis repor och bucklor

617690

2019-02-26