Bålskål av kristall, Orrefors tidigt 1900-tal
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BÅLSKÅL, troligen Orrefors, 1900-talets början, rund skål med taggiga kanter, lös sockel, rikligt rutslipad kristall, höjd 42, diameter ca 34 cm
För konditionsrapport kontakta andreas.knutsson@auktionsverket.se
Obetydliga repor
617695
2019-03-10