Bålskål av kristall, Orrefors tidigt 1900-tal

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BÅLSKÅL, troligen Orrefors, 1900-talets början, rund skål med taggiga kanter, lös sockel, rikligt rutslipad kristall, höjd 42, diameter ca 34 cm

För konditionsrapport kontakta andreas.knutsson@auktionsverket.se

Obetydliga repor

617695

2019-03-10